Zaključeno je Cankarjevo tekmovanje za 8. in 9. r.

V letošnjem šolskem letu so učenci 8. in 9. r., ki jih zanima poglobljeno in kritično branje slovenskih književnih del podrobno raziskovali nevidne svetove in knjigo Irene Androjna: Modri otok.

Šolskega tekmovanja v novembru se je udeležilo pet učencev 8. r. in šest učenk 9. r. Priznanje za sodelovanje na šolskem tekmovanju so prejele Tajda Kržišnik in Ula Možina iz 8. r. ter Neža Šturm in Ajda Kržišnik iz 9. r.

Regijsko tekmovanje je bilo januarja v Kranju in sta se ga udeležili Tajda Kržišnik ter Neža Šturm. Obe sta prejeli bronasto Cankarjevo priznanje in se uvrstili na državno tekmovanje, ki je potekalo 16. marca v Ljubljani. S svojim izvirnim razmišljanjem in pisanjem razlagalnega spisa o prebrani knjigi sta osvojili ZLATO CANKARJEVO PRIZNANJE.  Iskrene čestitke obema!

Andreja Uršič, mentorica