Za svetovni dan duševnega zdravja so določili 10. oktober.

Duševno zdravje je zelo pomembno za posameznika in družbo, za otroke, mlade in starejše. Če smo psihično stabilni, lahko živimo izpolnjeno in razvijamo svoje zmožnosti. Taki lažje prispevamo k skupnosti.

»Duševno zdravje je mnogo več kot zgolj odsotnost duševnih bolezni in motenj. Duševno zdravje omogoča ljudem, da doživljajo življenje kot smiselno, da so ustvarjalni in aktivni, da sprejemajo samega sebe in svoja čustva, da čutijo pripadnost družbi, v kateri živijo, in prispevajo k njenemu razvoju in napredku. Dobro duševno zdravje posameznika opisujemo s prisotnostjo doživljanj, zaznav in čustev, kot so sreča, zadovoljstvo, samospoštovanje, odnosi z drugimi ljudmi, vsakodnevno delo in sposobnost posameznika, da obvladuje svoje življenje in se uspešno sooča z izzivi in problemi.« (Vir: https://nijz.si/zivljenjski-slog/dusevno-zdravje/)

Odločili smo se, da bomo na šoli »raztegnili« ta pomemben dan na teden duševnega zdravja. Za ta namen smo pripravili več dejavnosti:

  • razredniki bodo z učenci to temo obravnavali na razrednih urah
  • rekreativnemu odmoru (11.00–11.10) bomo dodali nove vsebine, ki bodo privabile več udeležencev
  • šolski Radio OŠIT, ki se je prvič oglasil po ozvočenju 30. 9. 2024, bo pripravil tematsko oddajo
  • skupina za zdravje, ki že več let organizira pohode, kolesarjenje in druge dejavnosti za zaposlene, bo pripravila športne aktivnosti, prilagojene vremenski situaciji
  • zaposleni si bodo pripeli zelene pentlje
  • delavci šole se bodo družili ob kavici
  • ideje se porajajo tudi sproti, zato bomo gotovo dodali še kakšno aktivnost, ki bo pripomogla k boljšemu počutju

Skupina za promocijo svetovnih dni: Špela Bizjak (vodja), Alenka Gartnar Luznar, Jaka Trček, Klavdija Oblak, Maja Petrovčič Rupnik, Nina Dolenc

Gorenja vas, 2. 10. 2024

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)